Shopping Cart

Ako schladiť psa počas horúčav

“To je horúčava!” hovoríte si, keď sedíte v tieni a popíjate studenú limonádu, či vychutnávate zmrzlinu, zatiaľ čo váš pes sa na vás prosebne pozerá. Jasné, že vášmu psovi je horúco, aj vám je, a to ani nemáte kožuch! Čo môžete urobiť, aby sa váš pes cítil pohodlne a aby ste ho ochránili pred potenciálne smrteľným úpalom? Pozrime sa spolu na niekoľko tipov ako schladiť psa:

Ako schladiť psa

1. Nájdite psovi tieň

Ako môžete schladiť psa? Odporúčam mať vonkajší teplomer v tieni, ktorý vám pomôže napovedať kde je pre vášho psa najpohodlnejšie miesto. Aj keď nemusíte mať veľký strom na dvore, aj na malej terase sa nájde miesto napríklad na plátennú striešku. Skladacie tieniace stany sú ľahko dostupné a dajú sa skladať a rozkladať podľa potreby.

TIP: Zateplená psia búda je dôležitý úkryt pre vášho psa. V lete chráni pred prehriatím a v zime pred podchladením.

2. Okúpte psíka, ale buďte opatrní

Ak máte bazén alebo ste v blízkosti jazera, pravdepodobne vás bude lákať skočiť doň aj so psom. Je to dobrá možnosť, ak je vášmu psovi nepríjemne horúco, ale buďte opatrní. Ak je vášmu psovi naozaj horúco alebo hraničí s úpalom, môže to situáciu len zhoršiť. Príliš prudké zníženie teploty kože a povrchu tela vášho psa môže v skutočnosti viesť k ďalšiemu zahriatiu jeho vnútorných orgánov, čo zhorší prehriatie telesného jadra.

Nohy vášho psa pomáhajú pri regulácii telesnej teploty. Nechajte psa vstupovať do vody pomaly. Nechajte ho chvíľu stáť len s nohami v studenej vode.

Ak nemáte prístup k bazénu alebo jazeru, malý detský bazénik môže vyriešiť problém. Umiestniť ho môžete aj na malú terasu, aby váš pes mohol jednoducho stáť vo vode. Pamätajte, že vankúšiky na nohách psov sú jedným zo spôsobov, ako môžu odvádzať teplo (je to tiež jedno z mála miest, kde sa potia).

Pes pláva vo vode s drevom v papuli

2. Vytvorte vánok

Vánok môže urobiť letné horúčavy oveľa znesiteľnejšími a jednoduché umiestnenie ventilátora na okno alebo do obchodu na terasu vytvorí pre vášho psa skvelý vánok. Možno ho budete chcieť aj pre seba! Vánok alebo ventilátor pomáha najmä pri ochladzovaní odparovaním. Nanešťastie, keďže sa psy veľmi nepotia, možno budete musieť toto vyparovanie simulovať.

3. Záhradná hadica

Použitie záhradnej hadice na schladenie psa pomôže, ale niektoré psy sa hadice boja alebo by sa mohli prípadným silným tlakom vody dokonca zraniť. Namiesto toho skúste použiť nadstavec na vytváranie jemnej vodnej hmly, ktorý sa pripojí na hadicu a rozprašuje veľmi jemnú (a chladivú) vodnú hmlu. Tieto rozprašovače sú k dispozícii v záhradných potrebách a nemusia byť drahé. Na mnohých miestach sa predávajú aj malé postrekovače, niektoré spolu s malým ventilátorom. Sú skvelé na ochladzovanie vášho psíka a tiež vás samotných.

Pes so záhradnou hadicou

4. Mokrá deka

Použitie uteráka na ruky alebo osušky, ktorá bola namočená a uložená v chladničke, je skvelou pomôckou na ochladenie. Vrecko s mrazeným hráškom môžete použiť ako vrecko s ľadom na ochladenie hlavy vášho psa alebo ho môžete položiť na krk alebo slabiny, kde sa nachádzajú niektoré veľké cievy .

5. Schlaďte psa ľadom

Počas horúceho dňa si dáte chladený nápoj. Váš pes by si ho tiež rád dal. Jednoducho udržujte jeho vodu čerstvú a ochladzujte ju častým dopĺňaním. Do misky s vodou môžete pridať ľad, ktorý pomôže znížiť teplotu.

6. Vyrobte nanuky

Psy si radi pochutnajú na nanuku alebo mrazenom džúse. Ak váš pes nemá rád ovocné príchute, zvážte výrobu mrazených tyčiniek s obyčajnou vodou a trochou hovädzieho vývaru. Váš pes si ich môže zamilovať.

Pes líže zmrzlinu

7. Vždy majte pri sebe vodu

Vždy, keď odchádzate z domu, uistite sa, že máte pri sebe dostatok vody pre svojho psa. Štvrť litra balenej vody sa dá ľahko zmraziť a uchovávať v chlade v izolovanom vrecku.

DÔLEŽITÉ!
Toto sú rady a tipy ako schladiť psa, ale pamätajte: Ak je príliš horúco pre vás, je príliš horúco aj pre vášho psa. Niektoré dni je najlepšie stráviť vo vnútri pri klimatizácii. Ak váš pes vykazuje akékoľvek príznaky prehriatia, postupne ho ochlaďte a vezmite ho k veterinárovi. Nezabudnite nikdy nenechávať psa v zaparkovanom aute.

Zdroj:pethealthnetwork.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *