Shopping Cart

Ako usporiadať náradie v dielni?

Určite to poznáte aj Vy, máte doma dielňu na náradie v ktorej je večný neporiadok. Vždy sa snažíte ju čo najlepšie upratať, no o pár dní je v nej zase rovnaký neporiadok. Ako si však usporiadať náradie v dielni tak, aby to vydržalo dlhšie ako len pár dní?

ako usporiadať náradie v dielni

Stena na náradie

Jedným z užitočných riešení je práve stena na náradie, ktorá vám uľahčí upratovanie a zjednoduší vašu prácu v dielni. Obsahuje rôzne háčiky, úchyty, či boxy do ktorých môžete uložiť menšie časti ako sú napríklad skrutky, matice, ventily, či mnoho iného. Na háčiky a úchyty si viete zavesiť rôzne nástroje ako sú kombinačky, kladivá, či šraubováky. Umožní Vám to tak lepšie vidieť, aké nástroje v dielni máte a pri používaní Vám to ušetrí hľadanie jednotlivých nástrojov.

Takýchto stien si môžete zakúpiť viacero a tak sa nemusíte obávať, že máte náradia priveľa. Sú praktickým riešením a nezaberajú veľa miesta, čo je ich veľkou výhodou. Umožňujú získať lepší prehľad a ich použitie je jednoduché. Tak čo ešte stále váhate nad ich kúpou? Steny na náradie sú zaručenie číslo 1. ako usporiadať náradie v dielni.

Magnetické lišty a misky

Medzi ďalšie veľké problémy patrí určite strácanie malých častí ako sú skrutky, matice, klince, či rôzne nity a úchytky. Všetky tieto malé časti sa povaľujú takmer na každom mieste vo Vašej dielni a Vás to už prestáva baviť? Presne na tieto účely boli vymyslené magnetické lišty, či misky akýchkoľvek tvarov a veľkostí.

Tieto menšie časti si môžete rozdeliť podľa druhu, veľkosti alebo akokoľvek ako Vás to práve napadne. Skvelým tipom je umiestniť si na tieto misky nálepky s názvom toho, čo do nej budete vkladať. Pri upratovaní tak jednoducho iba nahádžete veci do misky a je to hotové! Magnetická časť umožňuje, že pri vysypaní ich veľmi jednoducho pozbierate a nemusíte zdvíhať každú časť osobitne.

Pracovný stôl

Ku dielni neodmysliteľne patrí aj pracovný stôl, bez ktorého sa len ťažko zaobídete. Môžete si na neho položiť náradie, ktoré práve idete používať alebo len tak to čo práve potrebujete. Ideálne je ak je tento stôl na kolieskach, pomocou ktorých si ho viete presúvať tam, kde to práve potrebujete. V teplých mesiacoch môžete stôl presunúť napríklad pred Vašu dielnu, či garáž a užívať si slnečné dni.

Takýto pracovný stôl navyše obsahuje množstvo zásuviek a políc, ktoré sa Vám určite budú hodiť. Náradie si tak pekne roztriedite do skriniek a zásuviek a všetko ľahko nájdete. Súčasťou takéhoto pracovného stola môže byť už aj vyššie spomínaná stena na náradie. Získate tak dve využiteľné veci za cenu jednej! To sa Vám určite oplatí!

Vozíky na náradie

Ak sa rozhodnete nezakúpiť si stôl na náradie, ktorý sme si vyššie spomenuli, vôbec to neprekáža. Pre tých, ktorý nepotrebujú veľké množstvo úložného priestoru poslúžia aj vozíky na náradie. Tento vozík využijete nie len na uloženie náradia ale aj pri oprave auta, bicykla, či čohokoľvek, čo práve potrebujete. Jednoducho si vozík presuniete na miesto, ktoré uznáte za vhodné. Praktické však?

Úložný box

Posledným zo spomínaných tipov na uskladnenie náradia sú úložné boxy. Predstavujú najjednoduchšie uskladnenie, avšak zároveň na najmenší počet náradia. Sú vhodným pre príležitostných „opravárov“, ktorý si nepotrpia na podrobné triedenie svojho náradia. Takýto box kúpite vo viacerých prevedeniach a je len na Vás aký si vyberiete vy. Viete si zakúpiť box, ktorý slúži ako organizér na menšie časti, ako sú skrutky, matice, či iné súčiastky. Väčšie úložné boxy slúžia zase na uskladnenie kladiva, kliešťov, skrutkovačov a podobne. Je tak už len na Vás, ktorý zo spôsobov uloženia si vyberiete práve vy. Každopádne určite svoje rozhodnutie neoľutujete, keďže získate prehľad a poriadok v jednom!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *