Shopping Cart

Napíšte nám info@pandomu.sk

Zavolajte +421 911 413 471

Ako vybrať búdu pre psa?

Pri položení si otázky ako vybrať búdu pre psa, je treba myslieť na viacero faktorov. Búdu je možné vyberať podľa veľkosti, prevedenia, dizajnu či farby. Tento návod vám pomôže, aby ste zabezpečili pohodlie a bezpečné miesto pre vášho psíka.

Ako vybrať búdu pre psa

Dôležitosť jednotlivých faktorov je potrebné zohľadniť v nasledovnom poradí:

  1. Veľkosť
  2. Prevedenie (Zateplená/Nezateplená)
  3. Dizajn (Materiály, farba)

1. Akú veľkú búdu pre psa vybrať?

Pre každé plemeno je potrebná iná veľkosť. Vo všeobecnosti platí, že radšej vybrať búdu väčšiu ako menšiu. Avšak pokiaľ bude búda pre psíka príliš veľká, môže mu v nej byť zima.

ako vybrať búdu pre psa nemeckého ovčiaka
Búda veľkosti XL

Dôležitá je tiež veľkosť vstupného otvoru. Mal by do búdy vojsť pohodlne s miernym prikrčením. Ak by sa mal do búdy pes ťažko predierať a nebol by na búdu zvyknutý od malička, nemusí si na ňu zvyknúť a tráviť v nej čas. Preto je dôležité, aby bola veľkosť primeraná.

psia búda pre bígla
Búda pre psa veľkosti L

2. Prevedenie búdy

Ak sa pýtate aký meteriál je vhodný, tak určite vás nasmerujeme na drevo. Prírodné materiály sú pre psíka najvhodnejším riešením.

zateplenie psej búdy a konštrukcia steny

V našich klimatických podmienkach je určite nevyhnutné, aby bolá búda zateplená. Búdy pre psov v našej ponuke sú zateplené polystyrénovou izoláciou hrúbky 2cm. Zateplené steny chránia psíka pred mrazmi v zime, ako aj pred letnými horúčavami a zbytočným prehrievaním. Zateplenou búdou dostaneme žiadúci účinok komfortu pre psíka v každom počasí. Vylepšeným riešením je tiež záves na vstupných dverách, ktorý chráni psíka pred bočným dažďom, alebo vetrom.

Čítajte tiež: Ako zatepliť búdu pre psa

3. Dizajn a farba psej búdy

Tu už je to naozaj na vašej kreativite a fantázii. Ak máte čas, môžete búdu vášmu psíkovi dozdobiť, alebo mu pripevniť ceduľku s jeho menom nad otvor. Ak máte menej času a hľadáte búdu ktorá by nenarušila vzhľad vašej záhrady, poteší vás naša moderná búda pre psa ELEGANCE.

moderná búda pre psa

Pokiaľ si z výberom psej búdy nevie dať rady, neváhajte sa na nás obrátiť telefonicky alebo mailom na info@pandomu.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *