Shopping Cart

Do koľko stupňov môže byť mačka vonku?

Hoci sú mačky pomerne prispôsobivé zvieratá, ak sú vystavené príliš nízkym teplotám, môže sa ich zdravotný stav zhoršiť napríklad podchladením alebo omrzlinami.

TIP: Mačku môžete ochrániť pred nízkymi teplotami zatepleným domčekom pre mačky.

Do koľko stupňov môže byť mačka vonku

Zima je tu a s klesajúcimi teplotami sa mnohí majitelia mačiek pýtajú, do koľko stupňov môže byť mačka vonku, aby ich mačka zostala v zdraví a v pohode.

Bez ohľadu na to, či máte domácu mačku, ktorá sa rada túli, alebo vonkajšiu mačku, ktorá sa nebojí naháňať korisť po snehu, je dôležité vedieť, čo robiť, aby ste svoju mačku ochránili pred chladnými teplotami.

Môžu mačky prechladnúť?

Väčšina mačiek zvláda nízke teploty veľmi dobre. Mačky, ktoré sú zvyknuté tráviť veľa času vonku, vedia kedy je čas vrátiť sa dovnútra. Určite by sme neodporúčali nechávať ich vonku celú noc bez dostupného úkrytu pred okolím. Zateplený domček pre mačky je vhodnou možnosťou ako mačka môže ostať v bezpečí a pohodlí.

Aj mačky žijúce vo vnútri môžu občas prechladnúť, avšak keď majú útulné miesto kde sa môžu schúliť do deky alebo do izolovaného mačacieho pelechu, môžeme tomu predísť.

Do koľko stupňov môže byť mačka vonku?

Všeobecne platí, že pod 7 stupňov celzia je už pre mačku príliš chladno. Ak teplota klesne pod bod mrazu, hrozí im vysoké riziko podchladenia, v prípade že sú vonku dlhší čas.

Srsť a váha mačky môžu mať tiež na to vplyv. Bezsrsté mačky, ktoré boli oholené alebo upravené akýmkoľvek spôsobom, okrem drobného zastrihávania, by nikdy nemali byť vonku v chladnom počasí. Bezsrsté mačky zvyčajne potrebujú sveter, aj keď sú vo vnútri.

Mačky s určitými zdravotnými problémami sú vystavené zvýšenému riziku podchladenia. Pokiaľ tiež mačky trpia endokrinným ochorením, ako je hypertyreóza, by nikdy nemali byť vonku v chlade, pretože sú obzvlášť citlivé na chlad. Mačky s akýmkoľvek ochorením vrátane ochorenia obličiek, srdca, rakoviny atď. by nemali byť púšťané von za žiadneho počasia.

prechladnutá mačka v teple pod dekou

Aké sú príznaky prechladnutia mačky?

Prejavy prechladnutia môžu byť ako trasenie, sedenie v zhrbenej polohe alebo vyhľadávanie teplých priestorov.

Ak je mačka v nízkych teplotách príliš dlho, môže sa u nej vyskytnúť hypotermia. Ak sa u vašej mačky vyskytne niektorý z týchto príznakov podchladenia, urýchlene ju odvezte k veterinárovi:

  • Mentálny útlm alebo zmätenosť
  • Rozšírené zreničky
  • Ťažkosti s dýchaním
  • Stuhnutosť svalov
  • Nízky krvný tlak
  • Pomalý srdcový tep
  • Kóma (v najťažších prípadoch)

Chlad nie je jediným problémom mačiek počas zimných mesiacov. Suchý vzduch môže mať tiež vplyv na mačku. Uistite sa, že má vždy k dispozícii čerstvú vodu. Ak sa budete o svoju mačku starať a sledovať či sa u nej neprejavjú príznaky prechladnutia, môžete sa bez obáv tešiť na krásne zimné mesiace.

Zdroj: dailypaws(.)com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *